Újabb Nyíregyházi Rotary-s siker: Hatalmas könyvadomány Kárpátaljára!


2009. május 20. - admin

A Nyíregyházi Rotary Klub szervezésében egy nagyértékű könyvadomány-komplett könyvtár került Ukrajnába. Az átadásról készült videoanyag is megtekinthető

A Nyíregyházi Rotary Klub szervezésében egy nagyértékű könyvadomány - komplett könyvtár - (mintegy 5163 db szépirodalmi, ismeretterjesztő, természettudományi könyv, lexikon egy volt vállalati könyvtár állománya) juttattunk el Técsői Magyar Tannyelvű Református Líceum, a Nagyszőllőssi 3.számú Perényi Zsigmond Középiskola, és a Beregszászi 4.számú Kossuth Lajos Középiskola számára Tudomásunk szerint ekkora könyvadomány még soha nem került a határon túlra. Ezzel a könytárral a Nyíregyházi Rotary Klub szeretne hathatós segítséget nyújtani a határmenti diákság, szórvány magyarság magyar nyelvének ápolásához, ismereteik bővítéséhez, elősegítve általános kultúrális fejlődésüket és szellemi kapcsolattartásukat az anyaországgal. A könyvek 8 raklapon 140 dobozban vártak az átszállításra, amelyben a külügyminisztérium adott hathatós segítséget.

Címkék

Nyelv választó

1% reklám

Make Dream Real